Na czym polega adaptacja projektu?

Adaptacja projektu jest konieczna w przypadku zakupu projektu gotowego. Katalogowe domy cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na fakt, że są tańsze od tych indywidualnych. Wszystkie wymagają jednak adaptacji do działek, na których będą realizowane. Na czym polega adaptacja projektu, po co się ją wykonuje? Oraz gdzie ją zamówić w Warszawie i województwie mazowieckim?

Po co się robi adaptację projektu?

Gotowe projekty domów jednorodzinnych oferowane np. w katalogach, są przygotowywane z myślą o aktualnych trendach w budownictwie mieszkaniowym. Pracownie architektoniczne, które je tworzą, starają się oferować rozwiązania pożądane przez inwestorów (takie jak np. tanie, dwuspadowe dachy) i dopasowane do polskich przepisów budowlanych oraz specyfiki kupowanych pod domy działek. Mimo to, każdy gotowy projekt domu podlega adaptacji, bez której nie można uzyskać pozwolenia na budowę. Dlaczego?

Dopasowanie projektu do lokalnego prawa

Konieczne jest bowiem sprawdzenie, czy wybrany projekt spełnia warunki określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub wydanych do działki rolnej Warunkach Zabudowy. W przypadku, w którym MPZP lub WZ uniemożliwiają realizację projektu w zakupionej wersji, należy go zmodyfikować. Tak, aby odpowiadał ich założeniom. Ponadto, to właśnie przy okazji adaptacji można dokonać drobnych modyfikacji projektu, które zbliżą go do tego wymarzonego.

Gdzie wykonać adaptację projektu domu w woj. mazowieckim?

Jeśli budujesz dom na terenie województwa mazowieckiego, a w szczególności w miejscowości takiej jak Grodzisk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Legionowo, Pruszków, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock czy Piaseczno i ich najbliższych okolic, powinieneś się zgłosić do firmy mającej realizacje w tych rejonach. W domyiadaptacje.pl posiadamy wieloletnie doświadczenie w adaptacjach i projektach domów wokół stolicy. Znamy lokalne warunki zabudowy, trudności terenu czy wymagania urzędów. Dzięki temu zaoszczędzisz cenny czas i pieniądze. Ponadto wszyscy projektanci tworzący zespół studia należą do Izby Architektów lub Izby Inżynierów Budownictwa. Dzięki temu ich adaptacje mogą być urzędowo zatwierdzone.

Postaw na doświadczenie i zaoszczędź czas


Jako doświadczeni architekci z Warszawy oferujemy klientom gotowe projekty domów z katalogów oraz adaptacje projektów do lokalnych warunków i indywidualnych potrzeb inwestorów. Adaptacje projektu zajmie maksymalnie dwa tygodnie. Wszyscy nasi klienci otrzymują dostęp do bazy zaufanych wykonawców działających na terenie województwa mazowieckiego. To dodatkowy argument przemawiający za zamówieniem adaptacji właśnie u nas.
Jeśli wciąż nie masz wybranego projektu, zachęcamy do skorzystania z szerokiej bazy projektów gotowych.

Powodzenia!

 

Adres

ul. Sandomierska 19 lok. 6
02-567 Warszawa

Telefon

+48 22 299 42 39

EMAIL

biuro@domyiadaptacje.pl

FACEBOOK

Polub Nas!
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest

Share This