Na czym polegają adaptacje projektów?

Adaptacje projektów

Gotowe projekty domów cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na fakt, że są tańsze od tych indywidualnych. Wszystkie wymagają jednak adaptacji do działek, na których będą realizowane. Na czym polegają adaptacje projektów, po co się je wykonuje i gdzie je zamówić w Warszawie i województwie mazowieckim?

Po co się robi adaptacje projektów?

Gotowe projekty domów jednorodzinnych oferowane np. w katalogach, są przygotowywane z myślą o aktualnych trendach w budownictwie mieszkaniowym. Pracownie architektoniczne, które je tworzą, starają się oferować rozwiązania pożądane przez inwestorów (takie jak np. tanie, dwuspadowe dachy) i dopasowane do polskich przepisów budowlanych oraz specyfiki kupowanych pod domy działek. Mimo to, każdy gotowy projekt domu podlega adaptacji, bez której nie można uzyskać pozwolenia na budowę. Dlaczego?

Konieczne jest bowiem sprawdzenie, czy wybrany projekt spełnia warunki określone w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub wydanych do działki rolnej Warunkach Zabudowy. W przypadku, w którym MPZP lub WZ uniemożliwiają realizację projektu w zakupionej wersji, należy go zmodyfikować tak, aby odpowiadał ich założeniom. Ponadto, to właśnie przy okazji adaptacji można dokonać drobnych modyfikacji projektu, które zbliżą go do tego wymarzonego.

Gdzie wykonać adaptację projektu domu w woj. mazowieckim?

Inwestorzy budujący się na terenie województwa mazowieckiego, a w szczególności miejscowości takich jak Grodzisk Mazowiecki, Ożarów Mazowiecki, Legionowo, Pruszków, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock czy Piaseczno i ich najbliższych okolic, powinni zgłosić się do pracowni architektonicznej wykonującej adaptacje projektów typowych www.domyiadaptacje.pl. Wszyscy projektanci tworzący zespół studia należą do Izby Architektów lub Izby Inżynierów Budownictwa, dzięki czemu ich adaptacje mogą być urzędowo zatwierdzone.
Doświadczeni architekci z Warszawy oferują klientom gotowe projekty domów z katalogów oraz adaptacje projektów do lokalnych warunków i indywidualnych potrzeb inwestorów. Na adaptacje potrzebują maksymalnie dwóch tygodni. Wszyscy klienci, którzy skorzystają z usług firmy architektonicznej z Warszawy, otrzymują dostęp do bazy zaufanych wykonawców działających na terenie województwa mazowieckiego, co jest dodatkowym argumentem przemawiającym za zamówieniem adaptacji właśnie w www.domyiadaptacje.pl
Każdy projekt gotowy wymaga adaptacji do lokalnych warunków i indywidualnych potrzeb inwestora. Adaptacji projektu gotowego w województwie mazowieckim można dokonać między innymi w doświadczonym studiu architektonicznym www.domyiadaptacje.pl, specjalizującym się w dostosowywaniu typowych domów do wymogów MPZP i WZ oraz preferencji klientów.

Adres

ul. Sandomierska 19 lok. 6
02-567 Warszawa

Telefon

+48 22 299 42 39

EMAIL

biuro@domyiadaptacje.pl

FACEBOOK

Polub Nas!
Szybki kontakt!
+
Wyślij!

Pin It on Pinterest

Share This